BİR KİTAP

KESK’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim Sen) geleneksel hale getirdiği bahar konserleri mest etti

EĞİTİM SEN'DEN GELENEKSEL
DOLU DOLU BİR TÜRKÜ GECESİ

29 Mayıs 2019

KESK’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim Sen) geleneksel hale getirdiği konserler gerçekleştirildi.

Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve ilginin bir hayli yoğun olduğu konserin açış konuşmasını yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Gül, bilimsel, laik ve kamusal eğitimin ciddi bir kuşatma altına alındığını belirterek, ‘Bu mücadeleyi her türlü baskıya rağmen yürütmeye  çalışıyoruz. Bunu yürütürken de siz değerli halkımızla birlikte yapıyoruz. Kendi başımıza başarmamız mümkün değil. Bu anmlamda zaman zaman halkımızla bütünleşmemiz içim bu tip kültürel etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.‘AYDINLIK TÜRKİYE MÜCADELEMİZİ
DEVAM ETTİRECEĞİZ’

Bu akşam da aylardır Eğitim Sen Halk Müziği Topluluğu’ndan arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu bir türkü gecesi hazırlandı. Sevda kokan, mücadele kokan, kültür kokan bu gecede bütün baskılara rağmen türkülerimiz söylemeye devam edeceğiz. Aydınlık Türkiye mücadelesini devam ettireceğiz. Güzel ve güneşli olan umudumuzu hiç kaybetmeyeceğiz. Her şey çok güzel olacak.’ dedi.

 

AYDOĞAN’DAN TOPLULUK
ÜYELERİNE KARANFİL..

Genel Başkan Feray Aytekin Aydoğan’ın konuşmasının ardından Eğitim Sen Halk Müziği Topluluğu, birbirinden güzel türküleri seslendirdi.

Viyola-davulda Cansu Hardal’ın, kavalda Cevahir Sarıkaya’nın, bağlama-klavyede Dinçer Şimşek’in, bağlamada Emre Özkeskin’in, elektro-gitarda İbrahim Çelkcan’ın, bağlamada Rıza Aydın’ın, kemanda Serkan İşçi'nin, ritimde Taner Kalender’in ve çelloda Zeynel Demir’in görev aldığı konserde; Zehra Alıcı, Yeliz Özumar, Canan Şahin, Gürsel Menekşe, Ayten Atay, Özlem Ceyhuni, Yeşim Demirörs, Aslı Uçar, Mehtap Çakır, Dinçer Şimşek, Dilber Çolak, Anıl Doğan, Pınar Erol, Kenan Sırma, Çiğdem Önal Kocabıyık, Rahşan Bektaş, Mustafa Bektaş, İbrahim Çelikcan, Zeynel Demir ve Cansu Hardal solist olarak sahneye çıktı.


Çok sayıda davetlinin katıldığı program sonunda Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan ve Şube Yürütme Kurulu Üyeleri, koro elemanlarını kutlayarak birer karanfil takdim etti.


Geceye çok sayıda sendika üyesi ile çeşitli siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcisi ve davetliler katıldı. BSGMEDYA

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN

YAZI ÜRETİM A.Ş.