BİR KİTAP

HGYD Başkanı Birkan Demirci, Halk Bankası’nın iftar programına davet edilen ancak yemeğe alınmayan basın mensuplarına karşı yapılan çirkin muameleyi kınadı

'BASIN MENSUPLARI
GÖREVLERİ GEREĞİ
 
DAVETLERE KATILMAKTADIR’

 

25 Mayıs 2019

Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) Başkanı Birkan Demirci, Halk Bankası’nın iftar programına davet edilen ancak yemeğe alınmayan basın mensuplarına karşı yapılan çirkin muameleden dolayı yazılı bir kınama mesajı yayınladı.

Türkiye Halk Bankası tarafından verilen iftar yemeğine; Halk Bank Çorum Bölge Koordinatörlüğü ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası tarafından programı izlemek üzere basın mensuplarının davet edildiğini vurgulayan Demirci, buna karşın bankanın Genel Merkez İletişim Birimi tarafından programa alınmamasını şiddetle kınadıklarını kaydetti.

HGYD Başkanı Birkan Demirci, “Basın mensubu arkadaşlarımız verilen iftar programlarına yemek yemek amaçlı gelmiyorlar, bilakis davet edildikleri yere; halkın haber alma hakkını korumak ve iftar programı yapan kurum ya da kişilerin davetine icabet etmek için gerekirse ailelerine harcaması gereken zamandan feragat edip geliyorlar.
Genelde her akşam birkaç davet olduğundan kimseye ayrımcılık yapmamak adına gerekirse aralarında paylaşarak programlara birbirleri ile paylaşımlı gidiyorlar.

Kaldı ki iftar yemekleri; birliktelik ve muhabbetin artması için verilen yemeklerdir. İftar yemeğinin daveti olmaz. Fakat bunlar muhabbet kokusu yerine faiz kokusu soludukları için bu yapılanı çok görmüyoruz” dedi.

TSO’DAN AÇIKLAMA

Bu arada Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’ndan konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Halkbank A.Ş.’nin ev sahipliğinde 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü iş dünyası ve yerel dinamikleri bir araya getiren iftar yemeği organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Tüm Türkiye’de sadece Çorum ilimizde yapılan ve geleneksel hale gelen iftar yemeği ile ilimizin yerel dinamikleri ve iş dünyasının bir araya gelmesi hedeflenmekte olup, bu doğrultuda yapılan organizasyon ile ciddi bir katılım sağlanmış ve amacına ulaşmıştır.

Hemşehrimiz Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’ın yaptıkları, Çorum ilimize bakışının ve samimiyetinin bir göstergesidir. Birlik, beraberlik ve kaynaşma yemeği olan iftar yemeklerinin ayrıştırıcı, ayırt edici ve dışlayıcı olması ne Genel Müdürün ne TSO’nun ne de Bölge Koordinatörünün yaklaşımı olamaz. İftar akşamında basınla yaşananlar, kurumsallık adına büyükşehir uygulamalarının bizim gibi Anadolu şehirlerinin samimiyeti ve dürüstlüğü ile bağdaşmayacağı bir kez daha görülmüştür.

Gerek Halk Bankası Genel Müdürümüz Osman Arslan, gerek iş dünyası, gerekse Halk Bankası Bölge Koordinatörlüğü Çorum ilimizin güzide basını ile her platformda beraber olmaktan onur ve keyif almıştır.

Bunun dışında, başka hesaplar yapmak, birlik ve beraberliğe ve iyi niyete aykırıdır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi. /BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN

YAZI ÜRETİM A.Ş.