• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BASINDA 35. YILIMIZ

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Sayıştay’ın 2018 yılı Çorum Belediyesi ile ilgili raporun ellerine ulaştığını açıkladı

CHP’Lİ YILMAZ’DAN
SAYIŞTAY RAPORU ÇIKIŞI

 

'ÇORUMLUNUN BİR
KURUŞUNU ÇAR ÇUR
ETTİRMEYECEĞİZ'

 

15 Mayıs 2019

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Sayıştay’ın 2018  yılı Çorum Belediyesi ile ilgili raporun ellerine ulaştığını belirterek, ‘CHP Belediye Meclis Grubu olarak gerekli incelemelerimizi yaparak kamuoyu ile bilgi ve belgeleri paylaşacağız. Gerekli gördüğümüz kısımlar için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.’ dedi.

Sayıştay Raporu ile ilgili sosyalmedya hesabı aracılığıyla  açıklamalarda bulunan CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Çorumlunun bir kuruşunu kimsenin çarçur etmesine, kendi menfaati için kullanmasına, yandaş vakıf ve cemaatlere peşkeş çekilmesine müsade etmeyeceklerini söyledi.

Daha önce yaptığı paylaşımında bahsettiği, 2018 yılı çorum Belediyesi Sayıştay Raporu’nun tarafına ulaştığını bildiren Yılmaz , yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

‘Arkadaşlar bugün paylaşımda bahsettiğim 2018 yılı Çorum Belediyesi Sayıştay Raporu tarafıma ulaştı.

CHP Belediye Meclis Grubu olarak gerekli incelemelerimizi yaparak kamuoyu ile bilgi ve belgeleri paylaşacağız. Gerekli gördüğümüz kısımlar için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.

Çorumlunun bir kuruşunu kimsenin çarçur etmesine, kendi menfaati için kullanmasına, yandaş vakıf ve cemaatlere peşkeş çekilmesine müsade etmeyeceğiz.
2009-2019 arasındaki tüm iş ve işlemleri didik didik araştıracağız. Sayıştay raporunda yer almayan geçmişin usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları, TV19 iddiaları, yandaş ihaleler, sürekli aynı firmalara verilen ihalelerini araştırıp soruşturacağız.
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri olarak Çorumlunun menfaatine olan herşeye destek vereceğiz, ama aleyhinde olan her şeyde de muhalefet hakkımızı kullanacağız. HERŞEY GÜZEL OLACAK.’
/BSGMEDYA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın