BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BİR KİTAP
YAZI ÜRETİM A.Ş.

Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası 10-13 Ocak 2018 tarihleri arasında Gençlik Spor Bakanlığı, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Türkiye Güreş Federasyonu ve Spor Toto destekleriyle Çorum’da yapılacak.


SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE
ŞAMPİYONASI ÇORUM’DA 9 Ocak 2019

Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası 10-13 Ocak 2018 tarihleri arasında Gençlik Spor Bakanlığı, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Türkiye Güreş Federasyonu ve Spor Toto destekleriyle Çorum’da yapılacak.

Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda 10 Ocak 2019 Perşembe günü Saat:09.30’da başlayacak 13 Ocak’ta sona erecek. Şampiyonaya Türkiye Güreş Federasyonu Musa Aydın’da katılacak.

“İnsanlık tarihinin en köklü sporlarından olan ata sporumuz güreşi yaşatmak ve gelecek kuşaklara en güzel şekilde aktarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz” diyen Çorum Belediye Başkanı ve Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromenden Sorumlu As Başkan Zeki Gül,“Türk güreşinin her zaman yanındayız. Yıl içerisinde Çorum Belediyesi olarak Karakucak güreşleri gibi bir çok önemli güreş müsabakalarına imza atıyoruz. Diğer ata sporlarımızda olduğu gibi güreşinde toplumsal birlikteliğe büyük katkılar sağladığını inanıyoruz. Spor organizasyonları o şehrin tanıtımında, kalkınmasında ve gelişmesine önemli etkisi oluyor. Şehrimizin güzelliklerini misafirlerimizin görme imkânı buluyor. Bizde bu tür faaliyetlere destek vererek şehrimizin her alanda tanıtımına katkıda bulunuyoruz” dedi.

MODERN TESİSLER YAPTIK

“Şehrimizde güreşin daha iyi ortamlarda daha iyi başarılar getirmesi ve gençlerin sağlıklı nesiller yetişmesi için modern tesisler yaptık. Mevlana Güreş Eğitim Merkezimiz bunlardan bir tanesi. İnşallah buralarda geleceğin Yaşar Doğu’ları, Mahmut Atalayları, Tevfik Kışları yetişecek. Onlarda ustaları gibi ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletecekler.”

 

ŞAMPİYONLAR ÇORUM’DA OLACAK

Belediye Başkanı Zeki Gül, “Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taha Akgül, Çorumlu Güreşçimiz Dünya 2.’si Fatih Erdin, Selim Kozan, Selim Yaşar, Rıza Yıldırım, Ahmet Peker, Recep Topal, Cengizhan Erdoğan ve Abdullah Güngör gibi bir çok şampiyonun katılarak Çorumlularla buluşacak. Yüzlerce sporcu minderde kıyasıya mücadele edecek. Tüm hemşehrilerimizi şampiyonaya davet ediyoruz” diye konuştu. /BSGMEDYA


 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN